باتری موتورسیکلت یک جزء حیاتی برای راه اندازی و عملکرد صحیح آن است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است به دلیل تخلیه، خوردگی یا سایر مشکلات، باتری از کار بیفتد و شما را در وضعیتی قرار دهد که قادر به روشن کردن موتور خود نباشید. در ادامه این مطلب بررسی می کنیم که چه رش هایی برای روشن کردن موتور بدون باتری وجود دارد.

پیشنهاد ما به شما

باتری موتور سورن بلند 9 آمپر

1,180,000 تومان1,180,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

روش های روشن كردن موتور سیکلت اتومات بدون باتری

روشن کردن موتور سیکلت اتومات بدون باتری، در شرایطی که باتری دشارژ شده یا خراب شده است، می ‌تواند چالش‌ برانگیز باشد. با این حال، با چند روش ساده می ‌توانید موتور خود را بدون نیاز به باتری روشن کنید. روشن کردن موتورسیکلت اتومات با باتری خالی را در ادامه با روش های مختلف آموزش می دهیم.

موارد ضروری:

آچار فرانسه یا آچار آلن: برای باز کردن درب محفظه باتری و دسترسی به پایانه‌ های باتری.

کابل jumper: برای انتقال جریان برق از یک وسیله نقلیه دیگر به موتور سیکلت.

سیم مسی: برای اتصال مستقیم پایانه ‌های باتری.

انبر: برای اتصال و جدا کردن سیم ‌ها.

دستیار: برای کمک به شما در هل دادن موتور سیکلت.

روش باتری به باتری

دو موتورسیکلت را در کنار هم پارک کنید تا کابل ‌ها به راحتی به باتری‌ ها برسند.

terminals باتری هر دو موتورسیکلت را با دستمال تمیز و مرطوب تمیز کنید تا عاری از هرگونه آلودگی باشند. البته قبل از انجام این روش باید کابل ‌های باتری به باتری را تهیه کنید. اتصال باتری ها باید به روش زیر انجام شود:

قطب مثبت (معمولا قرمز) باتری سالم را به terminals مثبت باتری خراب وصل کنید.

قطب منفی (معمولا سیاه) باتری سالم را به terminals منفی باتری خراب وصل کنید. توجه: به هیچ وجه قطب‌ های مثبت و منفی را به هم متصل نکنید!

terminals منفی باتری سالم را به بدنه فلزی بدون رنگ موتورسیکلت خراب (نه باتری) نیز می‌ توانید وصل کنید.

موتورسیکلت سالم را روشن کنید و اجازه دهید چند دقیقه کار کند تا باتری آن کمی شارژ شود.سپس با استارت، موتورسیکلت خراب را روشن کنید. اگر موتور روشن شد، کابل ‌ها را به ترتیب معکوس جدا کنید.

هل دادن موتور در شیب

در این روش نیاز است تا موتور را در یک سراشیبی هل دهید. برای این کار مانند خودرو سوئیچ را در وضعیت باز قرار داده و دنده موتور را نیز در دنده 1 تا 2 قرار داده و کلاچ را بگیرید. سپس موتور را هل دهید و زمانی که روشن شد کلاچ را رها کنید.

جایگزینی باتری

اگر باتری شما مکررا از کار می افتد، باید آن را با یک باتری جدید تعویض کنید. هنگام انتخاب باتری جدید، مطمئن شوید که مدل صحیحی را برای موتورسیکلت خود انتخاب می کنید. انتخاب باتری جدید به شما این اطمینان را می دهد که باتری دیگر خالی نکرده و با اطمینان خاطر از موتور خود استفاده خواهید کرد.

سخن پایانی

روشن کردن موتورسیکلت اتومات بدون باتری در شرایط اضطراری امکان پذیر است. با این حال، این روش ها می تواند خطرناک باشد و همیشه بهترین راه حل نیستند. همیشه قبل از سوار شدن بر موتورسیکلت خود، از سلامت باتری خود اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش