در دنیای پر تردد و شلوغ امروزه یکیوسایل نقلیه که محبوبیت زیادی در بین رانندگان و مردم دارد موتورسیکلت است که باعث صرفه جویی در زمان رفت و آمد شما میشود و سرعت چشمگیری به انجام کارهای روزانه میدهد و اگر جزو آن دسته از افرادی باشید که حوصله شلوغی و ترافیک نداشته باشید بیش از گذشته اهمیت موتور را درک خواهید کرد.

اما گاهی اوقات زمانی که قصد استفاده از موتور را دارید متوجه میشوید که برق موتور شما جریان ندارد و یا هنگام استارت زدن مشکل در روشن شدن دارید به همین جهت ما به سراغ تیم فنی حافظ باتری آمدیم تا علت خوابیدن باتری طرح کلیک را بدانیم و دلایل خوابیدن باتری طرح کلیکرا با هم شناسایی کنیم سپس تا انتهای این گزارش همراه باشید تا راه های جلوگیری از خوابیدن باتری موتور طرح کلیک را بدانیم.

جالب است بدانیم با تغییر در نحوه سوخت رسانی به خاطر کاهش آلایندگی سوخت موتور از سال 1395 دیگر موتورسیکلت های کارراتور از رده خارج شده اند و انژکتور جایگزین آن گردید که این تغییر باعث بهبود عملکرد موتور و کاهش سطح آلایندگی موتور شد اما در سری دیگر به علت تجهیزات آن به انژکتور و ECU بیش از گذشته باید به تجهیزات الکترونیکی و برقی آن توجه نمایید به عنوان مثال با ضعیف شدن باتری موتور طرح کلیک شما با کاهش شتاب موتور،روشن شدن هشدار باتری،خاموش کردن موتور در حرکت و ریپ زدن همراه میشود.

باتری طرح کلیک از نوع 12 ولت و 7 آمپر کوتاه می باشد و در قسمت کف پا موتور قرار دارد در صورت افت ولتاژ قادر به روشن نمودن موتور نمیباشد و باید نسبت به تعویض باتری موتور اقدام کنید که نحوه ی تعویض باتری موتور طرح کلیک را مطالعه کنید که میتواند در مواقع ضروری کاربرد داشته باشد.

اما یکی اگر بخواهیم علت خوابیدن باتری موتور طرح کلیک چیست؟ میتوان گفتی عدم استفاده از موتور سیکلت یا استفاده نا مناسب دلیل اصلی آن است

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور بلند 9 آمپر

1,320,000 تومان1,320,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

4 دلیل خوابیدن باتری موتور طرح کلیک

1. عدم استفاده از موتورسیکلت

2. معیوب بودن شارژ موتورسیکلت

3. استفاده از دزدگیر

4. استفاده از موقعیت یاب(GPS) در موتور

دلیل خوابیدن باتری موتور طرح کلیک چیست؟

زمانی که شما از موتور استفاده نمیکنید به علت اتصال و نصب بودن باتری برق در مدار سیم کشی در جریان است و عدم استفاده با عث میشود که باتری در گذشت 3 روز بیشتر افت ولتاژ داشته باشد به همین جهت کارشناسان حافظ باتری توصیه میکنند که حتی الامکان هر 2 یا 3 روز به موتور استارت بزنید تا امکان شارژ مجدد میسر شود به همین علت است که اکثرا در فصل زمستان بیشتر باتری های موتور از کار می افتد سپس بهتر است در فصل زمستان پس از استفاده از موتور سر باتری را از باتری موتور جدا نمایید.

در برخی مواقع امکان دارد شارژ موتورسیکلت معیوب باشد یا اصطلاحا کمتر از 13.5 ولت شارژ کنددر این صورت پس از اتمام ظرفیت باتری دیگر شارژمجدد باتری انجام نمیشود و شما باید پس از تعمیر شارژ باتری خود را شارژ نمایید.

یکی از عواملی که به شدت بر روی باتری موتورسیکلت تاثیر دارد استفاده از دزدگیر و موقعیت یاب است این وسایل الکترونیکی برق مورد نیاز خود را مستقیما از باتری خواهد گرفت که همین موضوع باعث میشود باتری شما در مدت زمان کمتری که از موتور استفاده نمیکنید دشارژ یا شارژ خالی میکند که تکرار این موضوع در طولانی مدت منجر به خراب شدن باتری موتور طرح کلیک می شود.

به همین خاطر کارشناسان حافظ باتری توصیه میکنند که سعی نمایید هر 2 روز به موتور استارت بزنید و از لوازم جانبی غیر استاندارد استفاده نکنید وهمیشه از باتری با کیفیت استفاده کنیدتا بتوانید از حداکثر عمر مفید باتری بهره ببرید که به طور میانگین و با توجه به نحوه مصرف و شرایط نگهداری شما عمر مفید آن بین 1 الی 2 سال میباشد.همچنین شما در هر لحظه میتوانید با شماره 88715263 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان حافظ باتری استفاده کنید.

سخن نهایی

پیشنهاد ما به شما دوستان این است که ابتدا سعی در تهیه باتری با کیفیت و با تاریخ تولید جدید نمایید و سعی کنید همواره از موتور استفاده نمایید یا اگر امکان  استفاده نداشتید حداقل هر دوروز موتور را روشن کنید و بگذارید در حالت ساکن و در جا به مدا 15 الی 20 دقیقه کار کند در غیر این صورت باتری را از موتور جدا کنید که در گزارش نحوه ی تعویض باتری موتور طرح کلیک مراحل آن توضیح داده شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش