جایگزین موتورسیکلت که در واقع یک قطعه الکتریکی است. مشکل از یک قاب پلاستیکی (بدنه) مدار و تقویت کننده قرار دارد که در واقع این قطعه در مدار برق موتور قرار میگیرد و عملکردی مشابه خازن دارد به عبارت دیگر این خازن با ایجاد تقویت در جریان مدار موتور باعث همسان سازی برق برای عملکرد بهتر برق و نورهای لامپ میشود اما اگر بخواهیم بگوییم جایگزین باتری موتورسیکلت چیست؟ و چه کاربردی دارد.

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور بلند 9 آمپر

1,320,000 تومان1,320,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

معایب جایگزین باتری موتورسیکلت

میتوان گفت قطعه ای تقویت کننده است که با توجه به ساختار خازن شکل خود باعث تقویت و بهبود جریان در مدار سیم کشی موتور میشود اما نکته ای که بیش از این قابل توجه است مناسب بودن جایگزین باتری موتورسیکلت برای مدل های کاربراتوری موتور است که به همین خاطر به سراغ تیم فنی حافظ باتری آمدبم تا معایب جایگزین باتری موتور سیکلت آگاه شویم.همانطور که میدانیم باتری یکی از اصلی ترین قطعات یک وسیله نقلیه میباشد که مانند یک قلب تپنده انرژی اولیه وسایل نقلیه را تامین میکند.

به عنوان مثال یک موتور بدون باتری امکان استارت زدن یا بوق زدن را ندارد که با پیشرفت تکنولوژی و حرکت به سمت استفاده از قطعات پیشرفته تکنولوژی یا به عبارت دیگر (High tech) که رفاه و آسایش بیشتری برای شما به همراه دارند، وابستگی بیشتر به منبع برق مناسب دارند و عدم توجه به این نکته باعث ؛آسیب رساندن بیشتر به موتور از جمله ECU میشود.

جایگزین-باتری-موتورسیکلت

به عنوان مثال یک باتری موتور طرح کلیک را در نظر بگیرید که از نوع ta6-bs است حال اگر این باتری مناسب نباشد امکان دارد با یکی از علائم زیر مواجه شوید:

1. روشن شدن چراغ باتری

2. کاهش شتاب موتور

3. ریپ زدن موتور

4. اختلال در عملکرد موتور و خاموش کردن

سپس اکنون میدانیم که این قعه یعنی باتری موتورسیکلت یک از لوازم مصرفی و حائز اهمیت موتور میباشد که همواره برق 12 ولت را به مدار می رساند اما جایگزین باتری موتور سیکلت این توانایی را ندارد در واقع این قطعه فقط در موتورهای کاربراتوری(هندلی) جهت تقویت برق مستقیم بوق و لامپ استفاده میشود و باتوجه به این که موتور سیکلت های تولید شده پس از سال 96 به سیستم انژکتور مجهز شده اند پس امکان استفاده از این قطعه را نخواهند داشت. به عنوان مثال فرض کنید مشابه جای باتری وسپا از این قطعه استفاده کنید و همین کار باعث آسیب دیدگی ECU این موتور و خسارت چندمیلیونی میشود.

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور کوتاه پهن 7 آمپر

1,180,000 تومان1,180,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

معایب جایگزین باتری موتور سیکلت چیست؟

استفاده از این قطعه برای موتورهای هندلی شاید مناسب باشد و ویژگی هایی را به همراه داشته باشد اما به طور کلی معایب جایگزین باتری موتورسیکلت عبارست است از:

1. ایجاد نوسان در مدار برق موتور

2. آسیب رساندن به موتور

3. سوختن سیم کشی موتور در صورت نوسان شدید

سخن نهایی:

این قطعه یعنی جایگزین باتری موتورسیکلت که عملکرد شابه خازن را دارد بدون شک برای موتور انژکتور توصیه نمیشود و امکان خسارت بیشتر به موتور است و حافظ باتری توصیه می کنند از باتری موتورسیکلت منساب موتور خود استفاده نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش