تاثیر کولر بر باتری ماشین

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور بلند 9 آمپر

1,320,000 تومان1,320,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

آیا استفاده از کولر بر باتری ماشین اثر میگذارد ؟

“بله” وقتی صحبت از کولر ماشین میشود باید بدانید که هم حرارت داخل موتور خودرو بیشتر میشود و هم سوخت ماشین افزایش می‎یابد.

البته با مدرن و پیشرفت سیستم موتور و سوخت راسنی جدید این مشکل تا حد زیادی برطرف شده اما زیاد شدن حرارت خودرو همچنان یکی از دغدغه های دارندگان خودرو باقی مانده است.

بعضی از خودروسازان بین المللی جای نصب باتری را از داخل موتور به صندوق عقب و یا زیر صندلی راننده جا به جا کرده که باعث افزایش کارایی و طول عمر باتری گردیده است.

محل نصب باتری بر  روی خودرو و استفاده کولر رابطه مستقیم با یکدیگر دارند وقتی بر اثر مصرف کولر حرارت موتور بیشتر می‎شود و گرمای زیاد منعکس شده از سطح زمین به داخل موتور منجر به ازدیاد دمای محفظه موتور میشود و باتری ماشین که در در این منطقه نصب گردیده از این مشکل ناگریز است و شروع به تحلیل رفتن بدنه باتری و دفرمه شدن میشود بنابراین از کیفیت باتری و عمر مفید آن کاسته میشود.

البته به نظر کارشناسان صنعت خودرو و تیم فنی حافظ باتری ساعت کارکرد کولر یکی از فاکتورهای اصلی خرابی زودهنگام باتری می‎باشد.

تاثیر کولر ماشین بر باتری

اگر استفاده متناسب با مصرف خودروی شخصی باشد یعنی به طور میانگین روزانه 3 ساعت روشن بماند شرایط به طور عادی پیش خواهد رفت ولی اگر از این مبنا که متغیر و بسته به شرایط است پیش روی کرد باید منتظر استهلاک بیشتر باتری ماشین خود باشید به طور مثال در خودروهای عمومی نظیر تاکسی اینتنرتی ، آژانس و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی عمر باتری بر اثر کارکرد کولر به نصف کاهش می‎یابد.

شما می‎توانید با تماس به کارشناسان حافظ باتری در مورد از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

از عوامل دیگر که هنگام استفاده زیاد از کولر باید به آن توجه داشت میزان ظرفیت باتری یا همان آمپر باتری است.

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور کوتاه پهن 7 آمپر

1,180,000 تومان1,180,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

چه رابطه ای میان آمپر باتری (ظرفیت باطری) بر کولر ماشین میباشد؟

قبل از اینکه بخواهیم به این موضوع پاسخ بدهیم بهتر یاداور بشیم که باتری ماشین در زمان استارت اولیه خودرو منبع تامین برق 10.5 استارت میباشد و پس از دینام با توجه به عملکرد قطعه ای بنام بالشتک مولد و منبع برق خودرو میباشد (به همین علت است که برای سلامت دینام و زمانی که دسترسی به دستگاه تست دینام وجود نداشت میتوان کانکتورهای قطب باتری را جدا کرد و اگر خودرو شما خاموش نشد در واقع دینام شما سالم است) اما این به این معنا نیست که آمپر باتری برای ماشین مهم نیست در واقع دینام خودرو در زمان فعالیت خود وظیفه شارژ کردن باتری ماشین را هم برعهده دارد، حالا که با دو نقش اساسی دینام خودرو آشنا شدیم میتوانیم گفت : “بله آمپر باتری بر کولر ماشین تاثیر دارد”

وقتی کولر ماشین روشن است میزان برق مصرفی ماشین چند برابر است و دینام باید با توان بیشتری کار کند و در صورت کمبود توان بر باتری ماشین بار وارد میشود و به همین خاطر است که توصیه حافظ باتری به مالکان خودرویی که بیش از اندازه کولر ماشین را روشن نمایند استفاده باتری با آمپر بالاتر است، بطور مثال اگر ماشین شما پراید است به جای باتری پراید 50 آمپر از باتری 60 آمپر استفاده کنید.  

رابطه آمپر باتری با کولر ماشین

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور بلند 5 آمپر

930,000 تومان930,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

سوالات متداول

امداد باتری حافظ از باتری ایرانی یا باتری کره ای استفاده میکند ؟

فروشگاه باتری شبانه روزی حافظ باتری برای انتخاب مطئمن و راحت کاربر انواع باتری ماشین ایرانی شامل ؛ صبا باتری ،سپاهان باتری ، وایا باتری، برنا باتری، پاسارگاد صنعت و … بعلاوه باتری کره ای شامل پلاتینیوم ، دلکور و غیره را فراهم نموده که توصیه حافظ باتری به شما استفاده از باتری ایرانی با تاریخ تولید روز میباشد زیرا با توجه به ممنوعیت ورود باتری های کره ای و ماندگاری طولانی تر در انبار از عمر مفید انها کاسته میشود.

ایا محصولات امداد حافظ باتری با گارانتی میباشد ؟

تمام محصولات امداد حافظ باتری با گارانتی معتبر کارخانه سازنده میباشد و قابل استعلام اصالت میباشد. که مدت زمان گارانتی باتری با توجه به برند متفاوت است

عمر مفید باتری ماشین چقدر است ؟

عمر باتری با توجه به نوع آن و کیفیت در جنس بدنه و ساختار فنی از 2 تا 4 سال متفاوت است اما با توجه به استاندارد های موجود در ساخت به طور معمول 2 سال یا معادل 45000 کیلومتر میباشد.

چگونه امپر باتری فابریک ماشین را تشخیص بدهیم ؟

در ابتدا شما میتوانید با مشاهده باتری خودرو عددی را ببینید که بعد از آن علامت اختصاری (AH)  که همان امپر است حک شده است البته گاهی اوقات مالکان خودرو اقدام به تعویض باتری با امپر های مختلف میکنند که در اینجا شما میتوانید با انتخاب نوع خودرو در حافظ باتری از اطلاعات باتری فابریک خودرو اگاه شوید.

آیا انتخاب باتری با امپر بالاتر برای ماشین مضر است ؟

انتخاب باتری با امپر بیشتر برای خودرو مضر نیست اما توصیه حافظ باتری به شما این است که زمانی از باتری با امپر بالاتر استفاده نمایید که برای خودرو شما از لوازم صوتی و تصویری ، هد لایت ، زنون و غیره نصب گردیده است

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش