خرابی استارت خودروهای اتومات

با سلام امروز با این مقاله در مورد خرابی استارت خودروهای اتوماتیک در خدمت شما هستیم. خودروهای اتوماتیک از یک نظم و سیستم خاصی نسبت  به خودروهای دنده گیربکس برخوردار است که به راحتی بهتری برای شما فراهم میکند. این راحتی نیازمند رسیدگی بیشتر و کمی متفاوت تر در زمان انجام آن است. به این معنی که در خودروهای گیربکس دنده ای اگر استارت خراب شود می توان با هل دادن و درکت خودرو موتور را در گیر کرد و باعث روشن شدن آن شویم، اما خودروهای اتوماتیک از این قاعده ها جدا هستند و نمی توان با هل دادن الگو موتور خودرو را روشن کرد.

پیشنهاد ما به شما

باتری یوشو ۶۶ آمپر

1,910,000 تومان1,910,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

رسیدگی به استارت خودروی اتومات چگونه است؟

1. خودروی اتومات را برای بررسی وضعیت باتری و استارت هرسال باید به کارشناسی آن نشان داد.

2. وضعیت باتری خیلی مهم است چون عمر آن قاعدتا از استارت خودرو کمتر است.

3. نظر کارشناسان حافظه باتری بر این است که خودروهای اتوماتیک با کار کرد ۱۰۰ هزار کیلومتر باید برای سرویس استارت اقدام کنند.

4. در صورتی که زغال های استارت به بالا 70% برسند وقت تعویض آنها است.

لازم به ذکر است که بخاطر حساسیت در مورد خودروهای اتوماتیک نمی توان از یک قطعه الکتریکی مکانیکی تا لحظه آخر عمر آن استفاده کرد چون در این صورت شما متقبل هزینه های سنگین تر و هزینه های جانبی بیشتر می شوید و احتمالاً خدمات با کیفیت پائین تری دریافت میکنید البته یکی از علت های استارت نخوردن خودروی اتوماتیک که به کرار،کارشناسان ما با آن موا جه شدند این بوده که دنده در حالت مناسب استارت قرار نداشته است در خودروی اتومات دنده باید در حالت P قرار دانند باشد تا خودرو استارت بخورد البته در زمانی که در حالت N با شد هم استارت میخورد ولی برای رانندگی ایمن دنده باید در حالت P قرار بگیرد.

خرابی استارت خودروهای اتومات

در تجربه عملی و به تعداد زیادی که راننده با سختی استارت نخوردن روبرو شده و از حافظ باتری کمک درخواست کرده وقتی به محل خودرو رسیده ایم” مشاهده کرده ایم که کودک داخل خودرو و یا خود راننده دنده را از حالت P پارکنگ خارج کرده و فراموش کرده که آن را در جای مناسب قرار دهد و همین علت استارت نخوردن شده است پس از قرار گرفتن دنده در حالت پارکینگ اطمینان حاصل کنید یکی دیگر از علت های استارت نخوردن خودروی اتومات سنسور ترمز است که گاها با برقراری نامطلوب جریان به ECU خودرو فرمان استارت را دریافت نمی کنند و مانع از استارت زدن می شود.باز هم نظر کارشناسان حافظ باتری بر این است که با کارکرد 80 هزار تا باید این سنسور تعویض شود. عمل نکردن صحیح این قطعه ECU تعویض دنده ها را هم دچار مشکل میکند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش