امروز قصد داریم به یکی از دلایل مهم و خطرناک خرابی باتری که توسط تیم حافظ باتری تهیه و گزارش شده است بپردازیم. پس باما همراه باشید تا با علت جوش آوردن باطری ماشین آشنا بشویم.

اگر بخواهیم یکی از موارد خرابی و از بین رفتن باتری ماشین را نام ببریم بی شک خشک شدن و قطع باتری به دلیل جوش آوردن باتری ماشین است، که در این حالت نشانگر باتری ماشین یا همان هیدرومتر به رنگ سفید تغییر حالت می دهد. اما در ادامه می خواهیم به بارزترین دلیل آن اشاره کنیم.

علت جوش امدن باتری ماشین

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور بلند 9 آمپر

1,320,000 تومان1,320,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

علت بخار و جوش آوردن باتری ماشین چیست؟

الف) خرابی دینام و شارژبیش از اندازه باتری ماشین: زمانی که دینام ماشین خراب باشد و بیش از حد استاندرد جریان الکتریسیته را به باتری وارد نمایید یا به عبارت دیگر بیش از 14.5 ولت باتری را شارژ نمایید منجر به بخار جوش آوردن اسید سولفوریک باتری ماشین می شود که در آخر اصطلاحا باتری ماشین خشک میشود و امکان جریان دهی و کارایی خود را از دست می دهد که اگر بخواهیم به علائم و نشانه های آن اشاره کنیم می توان گفت :

1- حس کردن بوی نامطبوع و تند در داخل کابین 

2- خیس و مرطوب شدن حفره های بغل باتری

3- پر نور شدن لامپ های جلوی ماشین

4- روشن شدن چراغ علائم هنگام گاز دادن

5- آب شدن سیم کشی ماشین

ب)حرارت بیش از اندازه داخل موتور به باتری وارد می شود: می توان علت داغ شدن باتری اتمی ماشین باشد که البته شرایط جدی و استفاده بیش از اندازه از کولر در 24 ساعت میتواند باعث تشدید این موضوع باشد. به طورکلی این موارد از بارز ترین دلایل جوش آوردن باتری ماشین است.

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور کوتاه پهن 7 آمپر

1,180,000 تومان1,180,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

اگر باتری شروع به جوش آوردن کرد چه باید کرد؟

هنگامی که باتری جوش آورد ابتدا هرچه سریعتر ماشین را خاموش کنید و ازهیچ یک از لوازم برقی استفاده نکنید. سپس کاپوت خودرو را باز کنید تا دمای باتری به حدقل برسد و سریعا به تعمیرگاه مراجعه نمایید. همچنین شما در 24 ساعت شبانه روز برای استفاده از خدمات امداد حافظ باتری و دریافت قیمت باطری ماشین با دریافت باتری کهنه با شماره 09124221910 تماس بگیرید.

چرا باتری ماشین جوش می آورد؟

سخن نهایی

زمانی که شما بوی نامطبویی در داخل کابین خودرو احساس کردید و یا سیستم روشنایی ماشین شما در هنگام فشار پدال گاز پرنور شد، بهتر است در اسرع وقت نسبت به چک کردن باتری و سپس شارژ دینام خودرو اقدام نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش