شاید یک روز زمانی که داخل ماشین شدید و قصد روشن کردن اتومبیل را داشتید متوجه شوید که باتری خودروی شما خراب شده است و سریعا به تعویض آن اقدام میکنید و دوباره ماشین را استارت میکنید اما در اینجا متوجه میشوید که ضبط ماشین کار نمیکند به همین خاطر به دنبال رفع این مشکل هستید پس با ما همراه باشید تا از گزارشی که تیم فنی حافظ باتری تهیه کردیم که (چرا ضبط ماشین بعد از تعویض باتری کار نمیکند؟)

به طور کلی تعویض باتری کار خیلی مشکلی نیست اما اگر به نکات فنی هنگام تعویض توجه نکنید امکان دارد صدمات زیادی به سیستم الکتریکی خودرو و قطعات الکترونیکی آن وارد نماید پس اگر چنانچه روی تصمیم به تعویض کردن باتری افتادید و خودتان آن را تعویض کنید حتما قبل از آن راهنمای تعویض باتری را مطالعه کنید.

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز 70 آمپر معکوس

2,055,000 تومان2,055,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

چرا کد ضبط ماشین پاک میشود؟

ضبط ماشین یکی از وسایل الکتریکی است که برق مورد نیاز خودرا از باتری میگیرد به همین خاطر اگر تنظیمات قبلی آن را ذخیره نکرده باشید به محض اینکه سر باتری ماشین را جدا میکنید به حالت اولیه کارخانه در آمده و مجددا راه‌اندازی می شود، به همین خاطر از شما کد اولیه میخواهد که این شماره معمولا روی یک کارت یا پشت ضبط نوشته شده است. به عنوان مثال زمانی که شما باتری پژو 207 را تعویض میکنید امکان دارد ضبط آن کار نکند و هنگام روشن شدن از شما کد بخواهد که معمولا این رمز برای محصولات ایران خودرو به صورت پیشفرض 1234 می باشد فقط توجه کنید که باید به صورت تک رقمی وارد شود یعنی برای ثبت اولین عدد با کلید 1 را فشار دهید سپس عدد دوم 2 باید کلید شماره 2 را دو مرتبه فشار دهید و به همین ترتیب تا عدد 4 پیش بروید البته توجه کنید که در ماشین 207 امکان دارد صفحه نمایشگر هم کار نکند که به خاطر تعویض باتری میباشد و ظرف 48 ساعت درست میشود که در غیر این صورت باید توسط دستگاه دیاگ خطای مربوطه به سیستم پخش را پاک کنید یا در مدار چراغ چک خودرو روشن میشود که این موضوع به دلیلی خرابی باتری قبلی است که باعث کاهش راندمان قطعات برقی موتور شده و ماشین خطا شناسایی میکند.

 

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز 60 آمپر بلند

1,750,000 تومان1,750,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

قطع شدن فیوز ضبط ماشین

 

قطع شدن فیوز ضبط ماشین

 

اکنون میدانیم که رادیو و سیستم پخش ماشین جزو آن دسته از قطعاتی هستند که از برق مستقیم تغذیه میکنند به همین دلیل برای حفظ ایمنی خودرو در مسیر سیمکشی این قطعه از فیوز هایی با جریان 10 تا 15 آمپر استفاده میشود تا در صورت اتصالی یا اختلال در عملکرد برق خودرو و نوسان مانع جریان برق شود یه عنوان مثال زمانی که شما باتری تیبا را عوض میکنید امکان دارد ناگهان ابزار شما با بدنه اتصال کند و باعث نواسان آی جریان برق شود که در این فیوز ضبط شما قطع میکند و با این کار از صدمات جدی تر جلوگیری میکند.

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز 200 آمپر

4,970,000 تومان4,970,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

اگرکد ضبط را اشتباه بزنیم چی میشود؟

سازندگان خودرو زمانی که ماشین را تحویل میدهند یک کارت به مشتری ارائه میدهند که این کارت رمز ضبط خودرو را در اختیار دارد و زمانی که لازم باشد میتوانید از آن استفاده کنید اما برخی از مالکان به دلیل گذشت سالیان فراموش میکنند کارت را کجا گذاشتند یا حتی امکان دارد آن را گم کرده باشند که در این زمان دو حالت وجود دارد:

  1. تکرار و وارد کردن رمز اشتباه رادیو: رادیو و ضبط ماشین امکان وارد کردن 3 مرتبه رمز را دارد یا به عبارت دیگه اگر مرتبه اول رمز اشتباه بود مشکلی نیست شما میتوانید دوباره امتحان نمایید اما اگر در مرحله سوم موفق نشدید ضبط ماشین شما روزی چند ساعت قفل میکند که شما دیگه اجازه امتحان پسورد جدید را ندارید و پس از چند ساعت دوباره به حالت اولیه برمیگردد اما اگر برای درحین مرتبه هم رمز اشتباه بزنید بر روی ضبط ماشین شما یک نوشته CEO2 نمایش داده میشود یا همان کد اررور 2 cod error2 که در این زمان بهتر است شما به یک خدمات صوتی مراجعه کنید تا در صورت نیاز مشکل ضبط را برطرف نماید. در این حالت آنها ضبط را باز کرده و مجددا راه‌اندازی میکنند.

  2. گم کردن و مفقود شدن رمز: امکان دارد شما رمز ضبط ماشین خود را گم کرده باشید و هیچ گونه دسترسی به آن را نداشته باشید در این هنگام شما میتوانید با مراجعه به نمایندگی مجاز آن رمز را مجددا دریافت نمایید یا به مراکز خدمات صوتی اتومبیل نسبت به حذف رمز قدیمی و راه‌اندازی مجدد آن اقدام نمایید.

 

آیا تنظیمات ضبط پس از تعویض باتری تغییر میکند؟

 

آیا تنظیمات ضبط پس از تعویض باتری تغییر میکند؟

 

اگر شما از ضبط فابریک خودروی خود استفاده میکنید در صورتی که تنظیمات آن را ذخیره نکرده باشید به حالت پیشفرض اولیه به وجود می آید. اما اگر شما از ضبط های غیر فابریک استفاده میکنید در صورت تعویض باتری نیاز به تنظیم مجدد دارید.

چگونه بفهمیم فیوز ضبط سوخته است؟

اگر به دلیل نوسانات و اتصال فیوز ضبط شما سوخته باشد یا قطع کرده باشد برق به ضبط نمیرسد یا به عبارت دیگر ضبط اصلا روشن نمیشود که با توجه به نوع خودرو باید نسبت به بررسی و تعویض آن اقدام نمایید.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش