باتری-به-باتری-ماشینبا سلام امروز در این مقاله می خواهیم در مورد باتری به باتری ماشین بپردازیم. حتما برای شما پیش آمده که در مواقع ضروری و یا زمانی که انتظارش رو ندارید خودری شما روشن نشود. وقتی سوئیچ را باز می کنید و استارت می زنید با استارتی ضعیف و یا اصلاً استارت خوردن مواجه می شوید:

1- با کمکی گرفتن باتری یک خودروی دیگر می توانید خودروی خود را روشن کنید.

۲- میتوانید با کارشناسان حافظ باتری جهت تعویض باتری تماس برقرار کنید.

3- می توانید خودتان باتری را باز کرده و در نزدیکترین فروشگاه نسبت به تعویض و یا شارژ احتمالی آن اقدام کنید.

امروز در مورد اولین انتخاب، شما را همراهی می کنیم.

سریع ترین راه برای بیرون رفتن از مشکل پیش آمده باتری به باتری کردن است پس شما به یک خودرو و یا یک باتری دیگر نیاز دارید. همچین به یک کابل قوی جهت اتصال باتری به باتری دقت داشته باشید که ابتدا قطب منفی باتری خودروی خود را به قطب منفی باتری پرنیرو وصل کنید و قطب مثبت به مثبت را وصل کنید در نظر داشته باشید که بهتر است ۲ نفر در این کار شما را همراهی کنند یک نفر مسؤلیت استارت و یک نفر مسئول چک کردن کابلها برای مطمعن بودن از اتصلات را بر عهده بگیرد ،چون در خیلی از موارد پیش می آید که را در حین باتری به باتری کردن متوجه می شوید که برق خودروی شما چرا قوی نمی شود و یا همچنان بی جان استارت می خورد !

علت این است که سر باتری ها اغلب به خاطر آلودگی و سولفاته شدن از اتصال پیدا کردن درست عقب می ماند به عبارتی درست اتصال برقرار نمی شود و نمی تواند نیرو را در خود جریان دهد پس در این صورت شما باید گیرهای کابل کمکی را کمی تکان دهید و یا سفت کنید تا اتصال برقرار شود.

باتری به باتری خودرو

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز 70 آمپر معکوس

1,940,000 تومان1,940,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

نکاتی که باید هنگام باتری به باتری رعایت کنیم

باتری به باتری کردن خودرو در ظاهر کاری ساده و اما در اصل کاری حساس و فوق‌العاده پر خطر می باشد که اگر موارد ایمنی و  اصول آن رعایت نشود باعث خطرات مالی و جانی خواهد شد کارشناسان حافظ باتری توصیه می کنند تا اول اصول باتری به باتری کردن را مطالعه کنید و سپس به انجام آن اقدام کنند.

1- شما بنا به نیاز خودروی خود باید خودروی مناسب و یا باتری مناسب آن را مهیا کنید.یعنی اگر خودروی شما سواری است باید با خودروی سواری باتری به باتری کنید و اگر خودروی شما کامیون است از یک کامیون استفاده کنید ،علتش این است که جریان برق خودروی سواری 12 ولت است و جریان کامیون،اتوبوس و خودرو های سنگین 24 ولت است.

2- از کابل اتصال مناسب استفاده کنید. اگر کابل شما ضعیف باشد حتما کابل می سوزد و نمی تواند به شما کمکی کند و احتمال سوختگی و ایجاد حرارت شدید در کابل می شود.

3- از اتصال پیدا کردن دقیق کابل ها به باتری اطمیان و پیدا کنید. اگر گیره های کابل کمکی شل باشند و یا قطب و سرباتری کثیف باشند نمی توانند جریان برق را به درستی برقرار کنند.

4- حتما خودرویی که از آن به عنوان کملی استفاده میکند در حین باتری به باتری کردن خاموش باشد زیرا در هنگام کملی گرفتن اگر روشن باشه امکان صدمه دیدن ادوات برقی وجود دارد.

5- بعد از کمکی گرفتن و روشن شدن خودروی خود چند لحظه کابل ها را دیرتر قطع کنید.

6- هرگز از کودکان و یا افراد نا آگاه در این مورد کمک نخواهید ،چون با کوچیکترین اتصال کابل وصل شده به هم عواقب خطرناکی در انتظار شماست.

7- از اتصال مثبت باتری خالی به مثبت باتری پر نیرو و منفی به قطب منفی باتری پر نیرو اطمینان حاصل کنید.

8- سویچ را کمی بار کنید و ۱۰ ثانیه صبر کنید و بعد استارت بزنید با این کار شما به پمپ بنزین فرصت عملکرد بهتری می دهد.

سخن نهایی

حافظ باتری در این مقاله  سعی خود را کرده است که با ارائه آموزش صحیح باتری به باتری خودرو، شما را آگاه کنند. همچنین درصورت بروز مشکل میتوانید با کارشناسان ما در با شماره های داخل سایت ارتباط برقرار کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش