در این سری از گزارشات که توسط تیم تحقیق و توسعه حافظ باتری تجمیع و تهیه گردیده است، قصد داریم به مهم ترین موضوع برای مصرف کنندگان خودرو بپردازیم و علائم خراب شدن باتری را شرح دهیم و در آخر چطور بفهیم باتری ماشین خراب است. باتری خودرو یکی ازقطعات کلیدی و مهم در خودرو می باشد که برق مورد نیاز جهت راه‌اندازی موتور و مدار برق ماشین را به عهده دارد که این امر باعث شده است به عنوان قلب خودرو تشبیه شود، زیرا در صورت خراب شدن باتری ماشین و یا ضعیف شدن باتری امکان روشن نمودن خودرو وجود نخواهد داشت و منجر به آسیب رساندن به قطعات دیگر خودرو می شود.

اما چگونه بفهمیم باتری ماشین خراب است؟ به طور کلی هنگامی که پشت کیلومتر ماشین برق نباشد و یا ماشین روشن نشود نشان از خرابی باتری ماشین است اما گاهی اوقات ممکن است علت روشن نشدن ماشین باتری نباشد بلکه اتومات استارت یا استارت ماشین باشد که در ادامه به طور کامل تر این موضوع را شرح خواهیم داد.نشانه های خرابی باتری ماشین کدامند؟

اما بهتر است قبل از آن با علائم خرابی باتری ماشین و نشانه های خرابی باطری خودرو آشنا شویم:

به طور کلی باتری ماشین بین 2 تا 3 سال کارایی خواهد داشت و با ضعیف شدن باتری و نزدیک شدن به پایان عمر خود علائمی را نشان میدهد که تشخیص خرابی را راحت تر میکند،که در ذیل به چند مورد از پر تکرار ترین آنها اشاره خواهد شد.

1. سنگین استارت خوردن ماشین در هنگام صبح یا وقتی که خودرو برای چندین ساعت خاموش بوده است.

2. افزایش مصرف سوخت خودرو به دلیل اختلال در دریچه برقی گاز خودرو.

3. کاهش شتاب خودرو 

4. اختلال در عملکرد سیستم برق خودرو، به عنوان مثال روشن شدن چراغ باتری

5. ضعیف شدن نور پشت کیلومتر در هنگام استارت زدن خودرو

 

البته گاهی اوقات با توجه به نوع خودروی شما علائم خرابی باتری به صورت دیگر هم مشهود می شود به عنوان مثال: علائم خرابی باتری 206 و یا  باتری 207 به صورت زیر هم نمایان می شود:

1. اختلال در عملکرد برف پاکن هنگامی که اقدام به باز نمودن سوئیچ خودرو می کنید،برف پاک کن خودرو شروع به حرکت می کند.

2. شیشه های خودرو به صورت منقطع بالا و پایین میشود و یا از کار خواهند افتاد.

3. کیلومتر خودرو دچار نقص فنی میشود.

4. ماشین بیش از اندازه گاز میخورد.

 

و یا به طور مثال در خودروهای چینی مانند ام وی ام x22 یا mvm315 یا خودروهای چینی دیگر علائم زیر نمایان می شود:

1. از کار افتادن ضبط و یا سنسور دنده ی عقب خودرو.

2. نامنظم کار کردن ماشین.

3. سوختن مکرر لامپ های خودرو.

 

اکنون تقریبا با تمام نشانه های خرابی باتری ماشین آشنا شده ایم، اما گاهی اوقات علت روشن نشدن خودرو به دلیل خرابی استارت خودرو می باشد که در این حالت برق ماشین با جریان بالایی برقرار است و هنگام استارت زدن خودرو هیچ افت و کاهش برقی در پشت کیلومتر یا برق ماشین رخ نخواهد داد و حتی چراغ ماشین روشن شده و تا مدت 60 ثانیه افت نخواهد داشت که این موارد هاکی از خرابی استارت دارد.

البته لازم به ذکر است امکان بروز خطا توسط شما در این حدود زیاد است به همین خاطر شما میتوانید در 24 ساعت شبانه روز از مشاوره رایگان کارشناسان حافظ باتری استفاده نمایید و در صورت نیاز به تعویض باتری از خدمات ارسال و نصب رایگان مجموعه استفاده کنید لازم به ذکر است تمام محصولات اعم از صبا باتری، سپاهان باتری و وایا باتری با گارانتی معتبر شرکت تقدیم خواهد شد. جهت ثبت سفارش با شماره ی 09124221910 و یا 88715263 تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش