گاهی اوقات که شما برای استفاده از ماشین خود بعد از چند روز یا هفته شروع به استات زدن خودرو می نمایید، متوجه خواهید شد که ماشین استارت نمیخورد و ممکن است باتری ماشین خالی کرده باشد، پس در ادامه با ما همراه باشید تا دلایل خالی کردن شارژ باتری را به کمک تیم فنی حافظ باتری بررسی نماییم.

امروزه به دلیل ترافیک های سنگین شهری و یا سفرهایی که برای شما پیش می آید ممکن است که چند روز و یا چند ماه از خودرو استفاده نکنید. به عنوان مثال، فرض کنید که شما پس از 20 روز از سفر برگشته اید و قصد دارید ماشین را روشن نمایید، اما متوجه می شوید که حتی قفل مرکزی خودرو هم از کار افتاده است و شما مجبور هستید که با سوییچ اقدام به بازنمودن درب ماشین کنید و قطعا پس از باز کردن سوئیچ برقی پشت آمپرنخواهد آمد.

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور بلند 9 آمپر

1,320,000 تومان1,320,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

6 نکته برای جلوگیری از خالی شدن باتری ماشین

در این زمان اگر باتری ماشین را ببندید متوجه می شوید که نشانگر (چشمی) باتری سیاه شده است، یا اگر از آن جریان بگیریم روی 10/5 می باشد، که اینها دلایلی برای خالی شدن باتری ماشین است که امکان دارد با توجه به سال تولید باتری و میزان کیفیت باتری مجدد شارژ شود و مورد استفاده قرار بگیرد و اما میخواهیم راه حلی برای جلوگیری از دشارژ باتری ماشین را توضیح بدهیم و 6 نکته برای جلو گیری از خالی شدن باتری ماشین را بدانیم.

دلایل استارت نخوردن ماشین چیست ؟

1. عدم استفاده از وسایل الکتریکی جانبی غیر استاندارد به عنوان مثال برخی مالکین خودرو اقدام به نصب ردیاب یا سیستم های صوتی می کنند اما به علت نصب غیر استاندارد و یا اتصال در مسیر نصب منجر به تخلیه برق باتری می شود.

2. روشن ماندن چراغ یا وسیله الکتریکی این موضوع یکی از رایج ترین دلایل تخلیه شارژباتری می باشد که باتوجه هنگام پارک ماشین قابل حل است.

3. خرابی دینام ماشین تاثیر مستقیمی بر باتری دارد پس در سرویس های دوره ای از سلامت این قطعه اطمینان حاصل نمایید.

4. برق دزدی ماشین گاهی اوقات در سیم کشی ماشین شما اتصالی ریز وجود دارد که تا وقتی از ماشین استفاده میکنید مشکلی ندارید اما به محض استفاده نکردن منجر به تخلیه شارژ باتری ماشین می شود.

5. عدم استفاده از ماشین در طولانی مدت مثلا 1 ماه به بالا که باعث کاهش سطح الکترولیت باتری می شود.

6. دزدگیر ماشین یکی از عوامل دشارژ شدن باتری است زیرا زمانی که شما برای مدت طولانی پارک می شود ممکن است به علت حساسیت زیاد و یا برخورد با ماشین به طور مکرر دزدگیر فعال شود و موجب تخلیه باتری گردد.

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور کوتاه پهن 7 آمپر

1,180,000 تومان1,180,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

راه جلو گیری از  تخلیه شارژ (دشارژ شدن باتری)

راه جلو گیری از  تخلیه شارژ (دشارژ شدن باتری)

اکنون میدانیم ممکن است باتری ماشین در هنگام پارک و عدم استفاده مدت زیاد به یکی از دلایل گفته شده ضعیف شود پس بهتر یکی از 2 روش جلوگیری از تخلیه شارژ باتری را انجام دهید:

1. سعی کنید به طور منظم در هفته به ماشین استارت بزنید به طور مثال هر یک روز در میان به مدت 10 دقیقه ماشین را روشن بگذارید یا در هفته دوم به مدت 40 دقیقه ماشین را روشن کنید. توجه کنید که باتری بیشتر از یک هفته تا 10 روز بی استفاده نماند زیرا منجر به دشارژ عمیق باتری میشود و امکان شارژ پذیری مجدد باتری کمتر میشود.

2. در برخی شرایط شما امکان روشن کردن ماشین را ندارید. در این مواقع بهتر است سر باتری را از باتری جداکنید تا کمتر آسیب به باتری خودرو شما وارد شود زیرا با این حرکت شما عملا مصرف کننده های جریان باتری را قطع می نمایند. اما این امر دلیل بر این نیست که باتری بتواند بعد مدت طولانی همان شارژ را داشته باشد و علت این موضوع همان تخلیه شارژ خود به خودی باتری ماشین (سلف دیس شارژ) است.

سخن نهایی 

توصیه حافظ باتری به شما عزیزان این است که حد الامکان ماشین را به طور منظم روشن کنید و بی استفاده  نگذارید. زیرا این کار علاوه بر سلامت باتری برای بهبود عملکرد سایر قطعات دیگر هم بهتر است اما در غیر اینصورت سر باتری خودرو را باز نمایید. همچنین شما در هر لحظه در شبانه روز  می توانید با شماره 88715263 یا 09124221910 تماس بگیرید و از مشاوره و خدمات امداد حافظ  باتری بهره‌مند گردید.

4.2/5 - (4 امتیاز)

1 دیدگاه برای “جلوگیری از خالی شدن باتری ماشین در زمان پارک طولانی ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش