امروز تیم فنی حافظ باتری قصد دارد علت خاموش شدن ماشین در حین حرکت را شرح دهد پس اگر شما تا به حال تجربه این مشکل را داشته بودین و یا به تازگی برای شما پیش آمده است با ما همراه باشید تا دلایل خاموش کردن ماشین در حال حرکت و راه های رفع این مشکل در شرایط اضطراری را بدانیم.

دلایل خاموش شدن ماشین در حال حرکت

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز 70 آمپر معکوس

1,940,000 تومان1,940,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

دلایل خاموش کردن ماشین درحین حرکت

امکان دارد یک روز شما وارد ماشین شوید و مثل همیشه ماشین خود را استارت بزنید و روز خود را شروع کنید و با ماشین به سمت محل کار یا ماموریت در حرکت باشید، اگر ناگهان خودروی شما پس از طی مسافتی خاموش می شود و خودروی شما متوقف می گردد و پس از آن شما مجددا شروع به استارت زدن میکنید که متاسفانه این کار بی فایده بوده است و ماشین روشن نمی شود که شما در این مواقع قصد تماس با امداد حافظ باتری را دارید اما گاهی اوقات شما دسترسی به امداد به علت آنتن نداشتن موبایل و دلایل دیگر را نخواهید داشت،پس تا انتهای این مقاله را با دقت بخوانید تا بتوانید در صورت امکان مشکل خود را حل نمایید.

در این مواقع ابتدا خونسردی خود را حفظ نمایید و با دقت به علت خاموش شدن ماشین در حال حرکت و بعد از آن توجه کنید.به عنوان مثال آیا قبل از خاموش شدن ماشین علائم پشت کیلومتر نمایان می شود؟ یا آیا ماشین در یک لحظه برقش قطع شد و دیگر روشن نشد؟

در ادامه به 3 دلیل خاموش شدن خودرو در حال حرکت می پردازیم که به طور معمول بیشترین علت خاموش کردن ماشین است.

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز 60 آمپر بلند

1,680,000 تومان1,680,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

3 دلیل خاموش شدن ماشین در حال حرکت

1. نیم سوز شدن یا سوختن پمپ بنزین خودرو:

پمپ بنزین خودرو از اجزایی نظیر مغزی پمپ،درجه باک و صافی با دو شلنگ ورودی و خروجی ساخته شده است که وظیفه سوخت رسانی به داخل سیلندر را دارد که نهایتا باعث احتراق و روشن شدن خودرو می شود، که هنگامی که این قطعه نیم سوز و یا سوخته باشد (الخصوص مغزی پمپ بنزین که وظیفه پمپاژ و دستور فعالیت را دارد) دیگر قادر به سوخت رسانی به داخل موتور نخواهد بود که در این حالت خودرو قبل از خاموش شدن هنگام فشار گاز اصطلاحا کپ میکند یا کم میاورد و قبل از خاموش شدن ریپ می زند و خاموش می شود. البته شما میتوانید با در آوردن شیلنگ ورودیبه سوزن ها یا انژکتور خودرو و باز نکردن سوئیچ از این موضوع مطمئن شوید اگر پمپ بنزین سوخته باشد از آن شلنگ یعنی از باز نمودن سوئیچ بنزین نمی آید. در این هنگام پمپ بنزین خودرو را پیدا کنید که اصولا در زیر صندلی عقب می باشد پس با یک وسیله به آرامی به آن ضربه بزنید اگر نیم سوز باشد امکان دارد به آن شک وارد شده و روشن شود تا بتوانید خودرو را به مکان بهتری منتقل نمایید.وقتی ماشین در حال حرکت خاموش شد چه کاری باید انجام دهیم؟

2. قطع شدن کلید اینرسی

گاهی اوقات در حال حرکت ماشین خاموش میشود اما برق پشت کیلومتر برقرار است امابا استارت روشن نمی شود این اتفاقات معمولا بعد از افتادن در یک گودال یادست انداز شدید یا کارواش رخ می دهد که مربوط به سوئیچ اینرسی یا کلید اینرسی می باشد. که گاهی اوقات با فشار دادن شاسی برق اتصال رله را متصل میکند و ماشین رو شن می شود.

3. خرابی دینام

گاهی اوقات که با خودروی خود در حال حرکت هستید متوجه می شوید که سیستم برق خودرو ضعیف است به عنوان مثال سیستم صوتی خودرو از کار خواهد افتاد یا چراغ پشت کیلومتر خاموش و روشن می شوند البته گاهی اوقات چراغ باتری پشت آمپر رو شن میشود و پس از مدتی ماشین خاموش میشود که این موضوع تاثیر خرابی دینام ماشین می شود مادامی که ماشین خود را روشن میکنید برق خودرو شما توسط دینام تامین میشود که اگر این قطعه خراب شود این برق از باتری تامین میگردد و پس از مدتی که باتری ماشین ضعیف شود منجر به خاموش و متوقف شدن خودرو میشود.

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش