در این مقاله که توسط تیم رسانه حافظ باتری تهیه و تدوین گردیده است می خواهیم به یکی از موضوعات که به شدت خریداران باتری ماشین را به فکر فرو برده است و باعث سردرگمی و پیچیدگی شده است را شرح دهیم و آن موضوع تعمیر باتری ماشین است که قصد داریم به شما بگوییم چگونه باتری ماشین را تعمییر کنید پس با ما همراه باشید تا با یکی از پر چالش‌ترین موضوعات صنعت خودرو آشنا شوید.

تعمیر-باتری-خودرو

ابتدا بیایید کمی با باتری خودرو بیشتر آشنا شوید و تفاوت باتری اسیدی ماشین (سلول مرطوب یا غرقابی) را با باتری اتمی خودرو بدانید. در گذشته باتری اسیدی که عموما آبخور نامیده میشد مورد استفاده صنعت خودرو سازی بود که در سیستم و فرآیند جریان این باتری به طور کلی از صفحات مثبت و منفی (کاتد و آند)که در 6 ردیف ستونی قرار دارد استفاده شده که در محلول اسید سولفوریک یا اصطلاحا اسید شارژ 1250 محصور شده که طی سطح الکترولیت باتری را به 12 ولت می رساند.

این مدل باتری به راحتی قابل تشخیص است که بر روی باتری 6 درب که قابلیت اضافه کردن اسید را دارد مشخص است و راننده باید هرچند وقت یک بار نسبت به تغییر سطح اسید آگاه شود و آن را چک کند که در صورت کاهش سطح الکترولیت آن را شارژ نماید اما با گذشت زمان باتری های اتمی یا سیلدکلسیم به بازار جهانی عرضه گردید که این باتری بر خلاف باور عموم غیرقابل تعمیر می باشد که پس از تولید کارخانه محلول اسید سولفوریک به میزان مشخص داخل باتری اضافه شده و سپس بعد از تایید نهایی پلمپ می شود که این اتفاق با قرار دادن یک صفحه پلاستیکی انجام می شود.

اکنون برخی افراد به این باور هستند که با گشودن این صفحه و اضافه شدن محصول خواهند توانست باتری ماشین را تعمیر کنند که این کار با توجه به حساسیت خودرو های نسل جدید به نواسانات برقی به شدت برای ماشین مضرر می باشد. زیرا امکان سوختن سیم کشی و یا در صورت شدیدتر از کار افتادگی ECU می شود. پس کارشناسان حافظ باتری به شما این است که در انجام این کار اجتناب کنید تا دچار حادثه نشود و آسیب سنگین تر نشود.تعمیر-باتری-ماشین

گاهی اوقات در برخی از فیلم های منتشر شده در سطح اینترنت امکان دارد با چنین مواردی مواجه شوید که اشخاصی نسبت به باز نمورن سطح بالایی باتری را اضافه نمودن اسید و آب داخل آن مینمایند که در حقیقت این عامل هیچ کمکی به شما نحواهد کرد بلکه بیشتر موجب صدمات پی در پی به خودروی شما می شود. گاهی اوقات برای شما سوال پیش می آید که اگر باتری تعمیر نمیشود پس چه اتفاقی برای باتری فرسوده رخ می دهد و آبا دوباره این باتری تعمیر خواهد شد؟
همانطور که قبل تر گفتیم تعمیر باتری اتمی امکان‌پذیر نخواهد بود و بهتر است بدانید تمامی باتری های فرسوده در کوره حرارت دیده و پس از سرب داخلی باتری تجذیه و به قالب شمش در آورده خواهد شد که پس از آن دوباره در صنعت های مورد نیاز استفاده میشود. البته همانطور که میدانید باتری فرسوده شما قیمت مصرف کننده کسر خواهد شد که قیمت باطری ماشین با دریافت باتری کهنه با توجه به نوسانات بازار تغییر خواهد کرد.

سخن نهایی

الان متوجه شدید که باتری خودرو تعمیر نمیشود و اینکه تمامی باتری های فرسوده در کوره سوزانده و فقط از سرب آن استفاده می شود و اگر شما علائم خرابی باتری ماشین را مشاهده کردید سریعا نسبت به تعویض باتری اقدام نمایید چرا که با این کار از مشکلات دیگر پیشگیری خواهید کرد. شما در هر ساعت از شبانه روز تماس با شماره 0912422910 از مشاوره رایگان و خدمات 24 ساعته امداد حافظ باتری استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش