باتری ماشین یکی از مهم ترین قطعات خودرو می باشد که نقش حیاتی در روشن نمودن ماشین را دارد، که اگر از میدان جریان برق کمتر از 12 ولت داشته باشد دیگر قادر به روشن کردن خودرو نمیباشد.همانطور که می‌دانید یک باتری از 6 صفحه (سلول) که هرکدام برق 2 ولت تامین می کنند، تشکیل شده است که، نهایتا منجر به تامین 12 ولت برق خودرو می شود. تیم فنی حافظ باتری قبل تر در خبرنامه علائم خرابی باتری ماشین به طور کامل این موضوع را شرح داده است. اما در حال حاضر قصد داریم درباره کاهش سطح الکتریکی باتری یا کم شدن شارژ ماشین صحبت کنیم پس با ما همراه باشید تا یاد بگیریم باتری ماشین خوابیده را چطور روشن کنیم؟

گاهی اوقات که شما برای مدت زیادی به عنوان مثال 15 روز از ماشین استفاده نمیکنید یا به علت سفر امکان استفاده از خودرو را ندارید باعث میشود که باتری ماشین شما به مورور زمان شارژ خود را از دست بدهد یا اصطلاحا دیس شارژ شود که این موضوع نهایتا باعث روشن نشدن ماشن میشود یا اینکه به علت خراب شدن دینام ماشین شارژ مجدد باتری انجام نشده است و باعث دشارژ باطری شده است در این حالت باتری دیگر امکان توانایی استارت زدن را ندارد و باید پس از شارژمجدد اقدام به روشن نمودن ماشین کنید.

3 عامل اصلی شارژخالی کردن باتری ماشین که دیگر شارژ نمیگیرد

به طور کلی شما می توانید به 4 روش باتری خوابیده ماشین را روشن کنید:

1. باتری به باتری: در این روش شما میتوانید با استفاده از 2 عدد کابل برق و یک عدد باتری ماشین خود را روشن کنید. فقط توجه نمایید که ابتدا سوئیچ ماشین را بسته و دقت کنید که کابل را به درستی از مثبت باتری به باتری دیگر وصل کنید و منفی را به منفی هم به همین صورت قرار دهید.

2. همچنین شما میتوانید باتری ماشین را باز کنید و به باتری سازی جهت شارز باتری خود مراجعه نمایید، که اگر اگر خودرو شما بیش از یک ماه است روشن نشده است، این روش بهتر است زیرا به دینام ماشین فشار نمیاورد.

3. اگر در آن زمان امکان دسترسی به کابل ندارید ولی باتری ماشین دیگری (به عنوان مثال باتری ماشین همکار یا دوست و …) موجود است میتواند آن را باز نمایید سپس ماشین را روشن کنید و با احتیاط باتری را جدا نمایید و باتری که شارژ آن خالی شده است را نصب نمایید فقط توجه نمایید که سیم های سرباتری به جایی برخورد نکند.

4. گاهی اوقات که باتری ماشین ولتاژ زیاد از دست نداده باشد شما میتوانید با هل دادن آن را روشن نمایید فقط توجه کنید تکرار بیش از حد این کار امکان آسیب زدن به خودرو را دارد.

توجه : گاهی اوقات که باتری ماشین شارژ خالی می کند امکان دارد که دیگه شارژ نگیرد که 3 عامل اصلی در این جا مهم است :

1. سال تولید

2. میزان استفاده نکردن از باتری

3. قطع نکردن باتری

اگر شما قصد دارید برای مدت بیش از 10 روز از ماشین استفاده نکنید بهتر است که یکی از سر باتری های ماشین خود را برداشته تا از تخلیه بیش از حد باتری جلوگیری شود و پس از روشن نمودن ماشین بهتر است خودرو را به مدت 4 ساعت روشن نگه دارید تا باتری مجددا شارژگردد و اگر باتری امکان شارژ پذیری نداشت و شما میتوانید جهت  ثبت سفارش با شماره 88715263 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش