در این گزارش که توسط تیم فنی حافظ باتری تهیه گردیده است، قصد داریم تا به نکاته مهم جوش آوردن پژو 206 و دلایل افزایش دمای آب پژو 206 بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات و دلایل جوش آوردن پژو 206 را بررسی کنیم:

ابتدا برای درک بهتر این موضوع بهتر است اهمیت این موضوع و نحوه فرآیند این سیستم را مختصر بدانیم :

زمانی که شما ماشین را روشن میکنید سوخت خودرو(بنزین) توسط قطعه ای به نام پمپ بنزین که داخل باک خودرو قرار دارد به ریل سوزن های انژکتور که در سرسیلندر ماشین قرار دارد می رسد و با پاشش و پودر کردن بنزین به داخل سیلندر باعث احتراق داخل سیلندر ماشین 206 میشود که جرقه ی لازم را شمع خودرو تامین میکند و در نهایت این روند باعث به حرکت در آمدن سوپاپ و نهایتا انرژی لازم را برای روشن ماندن و به حرکت در آوردن ماشین می شود. این روند زمانی که خودرو روشن است ادامه میابد اما با توجه به احتراق و حرارتی که در موتور خودرو به وجود می آید باعث افزایش دمای محیط موتور و داخل موتور می شود. این اتفاق ظرف مدت 5 تا 10 دقیقه متناسب با فصل و شرایط جوی بروز می دهد، که در آخر منجر به کج نمودن سوپاپ و یاتاقان میشود. به همین علت سیستم گرمایش آب در خودرو وجود دارد که وظیفه اصلی آن کاهش دمای داخل موتور خودرو 206 می باشد.علت جوش آوردن ماشین پژو 206

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز 70 آمپر معکوس

1,940,000 تومان1,940,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

اجزای سیستم گردش آب شامل منبع انبساط، رادیاتور، واترپمپ

به همین خاطر در داخل موتور 206 یک مخزن قمقمه ای شکل(منبع انبساط) که با توجه به مدل سالی که ماشین در سمت چپ موتور زیر داشبورد قرار دارد و یا در مدلهای سالی جدید در سمت راست و جلوی باتری پژو 206 قرار گرفته است که با یک رابط به رادیاتور آب متصل شده است و باعث خنک شدن آب میشود. سپس آب وارد واترپمپ می شود و به داخل سیلندر در گردش است تا موجب خنک شدن و کاهش دمای موتور شده اند این چرخه به صورت رفت و آمد برگشت از ابتدایی که ماشین روشن می شود تا مادامی که ماشین را خاموش می کنیم در حال فعالیت است.

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز 60 آمپر بلند

1,680,000 تومان1,680,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

7 دلیل جوش آوردن ماشین پژو 206

اکنون که میدانیم اجزا و ساحتار خنک‌کننده موتور چه صورت است و هر نقص در این اجزا منجر به بالا رفتن درجه آب می شوند، که در مقاله 7 دلیل جوش آمدن ماشین پژو 206 توضیح کامل آن، آمده است.

. از کار افتادن فن رادیاتور

. خرابی فشنگی آب

. خرابی ترموستات رادیاتور

. خرابی و گرفتگی واتر پمپ

. سوراخ شدن رادیاتور

. کم شدن آب

. خرابی فیوز فن

جوش آوردن 206

1. از کار افتادن فن رادیاتور آب یکی از بیشترین دلایل جوش آمدن ماشین است. زیرا زمانی که آب در شبکه های رادیاتور درگردش است توسط فن خنک می شود که گاهی اوقات به دلیل خرابی رله های فن پژو 206 این قطعه از کار می ایستد، که پس از تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد اما گاهی اوقات دور فن کاهش یافته و یا از حرکت می ایستد که در این حالت مشکل از موتور فن ماشین میباشد.البته گاهی اوقات به دلیل کم توان و خراب بودن باتری 206 و حساس بودن این خودرو به برق جوش آمدن درجه آب خودرو میباشد.

2. خرابی فشنگی آب باعث میشود که زمانی درجه آب بیش از 90 درجه سانتی گراد شد اتومات گردش پروانه فن انجام نشد یا به عبارت دیگه فشنگی آب پژو 206 در مرحله اول درجه آب را نشان می دهد و وقتی به 90 درجه رسید باعث به کار افتادن  فن می شود.

3. خرابی و گرفتگی واترپمپ این قطعه که با پمپاژ آب و گردش آن به داخل موتور و سیلندر را به عهده دارد گاهی اوقات به دلیل رسوبات و یا گرفتگی در جریان آب نمیتواند به درستی  اب را با فشار و حچم مناسب در آورید.

4. سوراخ شدن و گزفتگی رادیاتور آب یکی از عواملی است که به دلیل کاهش آب موجود در مدار توان خنک کردن و کاهش دمای موتور را ندارد.

5. ترموستات قطعه ای است که مانند یک سد در جریان گردش آب قرار دارد که زمانی که دمای موتور بالا میرود از سر راه کنار رفته  و باعث جریان گردش آب میشود.

6. کم شدن آب که گاهی اوقات به دلیل شکستگی یا خرابی درب منبع انبساط ماشین پژو 206 و یا پوسیدگی اتصالات و شلنگی می باشد جزو دلایل دیگر افزایش دما است.

7. خرابی فیوز یا به عبارت دیگه قطع کردن فیوز فن باعث میشود جریان برق فن از کار بایستد اما توجه کتید که اگر فیوز فن مرتبا می سوزد به این دلیل است که ماشین شما دچار اتصالی

سخن نهایی

توصیه کارشناسان حافظ باتری بررسی میزان آب رادیاتور می باشد به خصوص در فصل تابستان و بررسی اتصالات و شلنگ ها. اگر مشاهده کردید اتصال دارای زنگ آبه هستنت آنهارا تمیز کنید و اگر مجددا پدیدار شد به تعویض آن اقدام کنید و اگر دمای آب اتوموبیل بیش از حد بالا رفته و یا احساس کردید که فن خودرو دیر شروع به کار میکند به کلینیک خودرو مراجعه کنید.

همچنین میتوانینید در هر لحظه برای خرید باتری پژو 206 با کارشناسان حافظ باتری به شماره 88715263 تماس بگیرید و بهترین قیمت باتری 206 را همرا با ارسال و نصب رایگان سفارش دهید.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش