اگر شما یا از آشنایان شما ماشین ۴۰۵ داشته باشد فقط کافیست از آنها بپرسید که یکی از مشکلات جدی که با این خودرو دارند چیست که بی شک از ۷۰ درصد آنها به افزایش دمای آب و واشر زدن پژو ۴۰۵ خود اشاره می کنند و بیش از همه به دنبال راه حلی برای این مشکل می باشند

به همین خاطر ما به کمک تیم فنی حافظ باتری سعی داریم که در این مقاله دلیل واشر زدن پژو ۴۰۵ را بررسی کنیم و بدانیم که چه کار کنیم پژو ۴۰۵ واشر نزند؟ پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کن.

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز ۵۰ آمپر

۱,۳۲۰,۰۰۰ تومان۱,۳۲۰,۰۰۰ تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

واشر سرسیلندر چیست و وظیفه سرسیلندر چیست؟

واشر سرسیلندر یک قطعه ای است که از جنس الیاف نسوز ، فولاد و مس بین بلوک سیلندر (بلوک موتور) با سرسیلندر که سوپاپ (و انگشتی) در آن قرار گرفته است این واشر باعث می شود که مایع خنک کننده موتور(همان آب) که در مسیر و کانال ها در گردش است به قسمت بالای همان سیلندر نفوذ نکند و از خروج گاز احتراق جلوگیری کند.

وظیفه واشر سرسیلندر چیست؟

پیشنهاد ما به شما

باتری البرز ۱۵۰ آمپر

۳,۷۷۰,۰۰۰ تومان۳,۷۷۰,۰۰۰ تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

علت واشر زدن پژو ۴۰۵

این قطعه به دلایل مختلفی خراب شود و از کار خواهد افتاد اما مانند خیلی از ماشین ها افزایش ناگهانی دما می باشد که با عث انبساط و انقباض این قطعه میشود.

اما در خودروی ۴۰۵ به علت ضعیف بودن آلیاژ سرسیلندر این اتفاق بیش از حد رخ میدهد در ادامه به مهمترین دلایل واشر زدن ۴۰۵ خواهیم پرداخت:

 1. جوش آوردن ماشین
 2. خرابی واشر سرسیلندر
 3. تغییرات ناگهانی دمای محیط 
 4. رانندگی بیش از حد

 

چه کار کنیم پژو 405 واشر نزند؟

 

جوش آوردن ماشین پژو ۴۰۵ یکی از دلایلی است که موجب از بین رفتن واشر سیلندر میشود که این اتفاق ممکن است به علت سوراخ بودن و نشت داشتن رادیاتور آب و یا شلینگ های اتصال آن به وجود آید به همین خاطر بهتر شما به صورت هفتگی میزان آب و داخل رادیاتور را بررسی کنید و مطمئن شوید آب داخل رادیاتور کم نشده است.

بی کیفیت بودن واشر سرسیلندر یکی از عواملی که ممکن است منجر به واشر زدن شود بی کیفیت بودن این قطعه است که پس از فشار از حالت خود خارج شده و مقاومت خودرا از دست میدهد که نهایتا منجر به نشت میشود.

تغییرات ناگهانی دمای محیط انبساط و انقباض سرسیلندر یکی دیگه از دلایل معیوب شدن واشر می باشد به عنوان مثال در یک روز سرد زمستانی شما خودرو را روشن کرده و بلافاصله شروع به حرکت می‎‎کنید و چون دمای موتور به سرعت گرم  میشود احتمال واشر زدن را بیشتر میکند پس بهتر است بلافاصله شروع به حرکت نکنید به خصوص در سرمای سرد و سخت روزهای زمستان که دمای محیط بسیار پایین است.

رانندگی بیش از حد تا به الان متوجه شده اید که مهم ترین دلیل واشر زدن پژو ۴۰۵ افزایش دمای موتور است پس زمانی که شما یک مسافت طولانی را رانندگی میکنید فشار زیادی بر روی موتور ماشین وارد میکنید پس بهتر است که از رانندگی یدون توقف در مسیر های طولانی مدت اجتناب کنید و حداقل ۴۰۰ کیلومتر اندکی توقف داشته باشید.

خرابی فن های رادیاتور فن های ماشین پژو ۴۰۵ که زیر جلو پنجره این خودرو قرار دارد یکی از مهمترین وظایف را بر عهده دارد که آن خنک نگه داشتن موتور ماشین است گاهی اوقات ممکن است دور تند فن از کار بیافتد که در این حالت باعث افزایش دمای موتور می شود و یا ممکن است موتور فن نیم سوز باشد که این موضوع باعث کاهش چرخش فن می شود همچنین گاهی اوقات رله های فن خراب می شود که کیفیت باتری ماشین پژو ۴۰۵ بر خرابی آن بی تاثیر نمی باشد.

خرابی فن از دلایل واشر زدن پژو 405

خرابی ترموستات آب این قطعه که در گزارشات قبلی هم به آن اشاره شده است وظیفه به گردش در آوردن از آب در مسیر را دارد یا به عبارت دیگر این قطعه زمانی که دمای مناسب قرار گرفت از جلو جریان آب کنار رفته و باعث به گردش در آمدن آب در موتور میشود حال اگر این ترموستات خراب باشد زمانیکه دمای آب بالا برود این قطعه از جلو گردش آب کنار نرفته و آب را در جریان قرار نمیدهد که رفته رفته و پس از مدت کمی باعث افزایش دمای موتور میشود که اگر به آن بی توجه ماند.نهایتا باعث خرابی واشر سرسیلندر و نفوذ آب و روغن به سرسیلندر میشود.

رسوب آب و املاح در مسیر گردش آب همانطورکه میدانید موتور ماشین به وسیله آب خنک میشود که این مایع دارای املاح و مواد معدنی مختلف است که پس از گذشت زمان این مواد معدنی در شبکه رادیاتور و واترپمپ ته نشین شده و رسوب میکند.که این رسوب مانع از ورود و خروج حجم مناسب آب میشود به همین خاطر کارشناسان حافظ باتری استفاده از مایع ضد جوش و ضد رسوب را توصیه میکنند.

واتر پمپ پژو 405

گرفتی و خرابی واتر پمپ واتر پمپ که از اسم آن مشخص است وظیفه به گردش درآوردن آب به داخل موتور و مسیر کانال آب را دارد یا به عبارت دیگر آب برای به گردش درآمدن از فشار واتر پمپ استفاده می کنند که ممکن است به علت رسوب در واتر پمپ یا یخ زدگی میزان و سرعت گردش آب کمتر شود که این امر منجر به افزایش دمای ماشین می شود.

سخن نهایی 

مهمترین دلیل اصلی واشر زدن پژو ۴۰۵ افزایش دمای آب میباشد که به دلیل ضعیف بودن آلیاژ سرسیلندر این خودرو و پایین بودن مقاومت آن امکان دفرمه شدن واشر و نفوز آب به داخل سرسیلندر وجود دارد به همین خاطر کارشناسان حافظ باتری توصیه میکنند حتما از کافی بودن آب در داخل رادیاتور مطمعن شوید و بلافاصله پس از گذشت آمپر آب از ۹۰ درجه نسبت به پایین آوردن دما اقدام نمایید اکنون میدانیم گه باید چه کار کنیم پژو ۴۰۵ واشر نزند و از آسیب های این حادثه در امان باشیم.

۴.۱/۵ - (۱۰ امتیاز)

2 دیدگاه برای “چه کار کنیم پژو ۴۰۵ واشر نزند؟

 1. جواد رضایی منفرد :

  سلام خواهش میکنم این مطلب من را پخش کنید
  چندین‌ بار من تا الان درگیر واشر بودم
  یه تعمیر کار یه روشی را بهم گفت دیگه واشر نزد
  حتی جنت آن پاره شده بود و یه قطره آب نداشت و موتور قرمز شد و خاموش شد بازم واشر نزد
  راهکار
  وقتی واشر را انداختید مجددا از واشر قالپاق قدیم استفاده کنید و پس از پیمودن ۳۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتر زمانی که ماشین گرم است مجددا یه ترکمتر روی آن میندازیم و مجددامهره ها را محکم میکنیم تا خوب کمپرس شود
  حالا واشر قالپاق نو را استفاده کنید و محکم ببندید
  عمری میشود

 2. جواد رضایی منفرد :

  چندین‌ بار من تا الان درگیر واشر بودم
  یه تعمیر کار یه روشی را بهم گفت دیگه واشر نزد
  حتی جنت آن پاره شده بود و ماشین همه آبش رفته بود بیرون و آب نداشت و موتور داغ داغ شد و حتی ماشین خاموش شد بازم واشر نزد
  راهکار استفاده از واشر مسی است
  در استان فارس فلکه فرودگاه شخصی است به نام استاد شاپور یا هر شخص دیگری که کارش واشر ساخت واشر مسی است به صورت دست ساز

  وقتی واشر مسی تهیه و انداختید پس از پیمودن ۳۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتر زمانی که ماشین گرم قالپاق ماشین را سریع باز کنید چون ۱۰ دقیقه بیشتر کار ندارد و مجددا یه ترکمتر روی مهره های سیلندر آن میندازیم ومهره ها را محکم میکنیم تا خوب کمپرس شود
  عمری میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش