نشانگر (چشمی)  باتری ماشین

هنگام که برای خرید و تعویض باتری ماشین خود اقدام نموده اید متوجه یک نشانگر یا چشمی باتری خودرو شده اید و در کنار آن به 3 رنگ سبز، سیاه و سفید مواجه شده اید که این رنگ به شما میزان سطح اسید و شارژ خودرو را نشان میدهد در ادامه میخواهیم به کاربرد نشانگر چشمی باتری و تشخیص سالم بودن باتری از روی چشمی باتری ماشین بپردازیم :

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور بلند 9 آمپر

1,320,000 تومان1,320,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

اجزا نشانگر باتری ماشین

شاید این قطعه در نگاه اول یک وسیله الکترونیکی یا نمایشگر برقی باشد که سالم بودن باتری را نشان میدهد اما بهتر است بدانید این قطعه که از پلاستیک ساخته شده است و شامل صفحه شفاف، پایه نگهدارنده و یک گوی تشکیل شده است که با توجه به سطح اکترولیت یا اسید داخل باتری این گوی جا به جا شده و نهایتا باعث نمایان شدن رنگ های سیاه و سفید میشود.

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور کوتاه پهن 7 آمپر

1,180,000 تومان1,180,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

کاربرد نشانگر (چشمی) باتری خودرو چیست ؟

اکنون که به یک شناخت نسبی از هیدرومتر یا همان نشانگر رسیدیم بهتر است بدانیم چطور میتوان وضعیت سلامت باتری را از روی نشانگر باتری متوجه بشویم :

زمانی میزان که  میزان سطح الکترولیت (اسید ) باتری در شرایط استاندارد و سالم باشد این نشانگر به رنگ سبز است و بدین معناست که شارژ باتری مناسب و دینام خودرو به درستی فعالیت خود را انجام میدهد. اما رنگ سیاه نشانگر باتری ماشین به ما اطلاع میدهد که میزان جریان برق باتری کاهش یافته است و در شرایطی امکان شارژ باتری و بازگشت به رنگ سبز میسر است اما زمانی که نشانگر باتری سفید باشد در واقع باتری خراب و قطع کرده است و خالی از جریان میباشد که در این مورد اصلاحا میگویند باتری خشک کرده است.

پس اکنون میدانیم که هر رنگ به چه معناست اما توجه داشته باشید که گاهی اوقات نشانگر سبز میباشد اما باتری ماشین توان استارت زدن ندارن یا باتری خراب است که بهتر است در این مواقع از طریق دستگاه ولت سنج اقدام به سلامت باتری نمائید.

نشانگر باتری ماشین

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور بلند 5 آمپر

930,000 تومان930,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

علت سفید کردن نشانگر یا چشمی باتری ماشین چیست ؟

زمانی میزان اسید باتری ماشین در پایین ترین سطح خود قرار دارد این رنگ به نمایش درمیاید که قطعی و خرابی باتری را اطلاع میدهد اما در اکثر مواقع علت وقوع این مورد ناشی از خرابی دینام خودرو است و حاکی از آن است که دینام بیش از اندازه استاندارد 14.5 ولت میباشد. به همین خاطر تکسنین های حافظ باتری پس از نصب باتری  بصورت رایگان با دستگاه دیجیتال و  از سلامت دینام مطمئن میشوند.

توجه : گاهی اوقات علت سفید کردن نشانگر به دلیل معیوب بودن باتری و تخلیه شارژ آنی باتری باشد که در این صورت دینام سالم است.

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور کوتاه 9 آمپر

1,425,000 تومان1,425,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

دلایل سیاه شدن نشانگر یا چشمی خودرو چیست ؟

هنگامی که میزان اسید خودرو به وسط میرسد این رنگ را خواهیم دید اما علت این موضوع را بدانیم :

  1. عدم استفاده از باتری در طولانی مدت ، به طور معمول اگر شما بیش از 10 روز از خودرو استفاده نکنید امکان دارد باتری شما توان روشن نمودن خودرو را نداشته باشد که در این صورت با باتری به باتری کردن مشکل شما حل میشود و با گذشت 48 ساعت (به شرط استفاده از ماشین ) نشانگر به رنگ سبز تغییر میکند.
  2. کم شارژ نمودن دینام خودرو
  3. برق دزدی ماشین زمانی که خودرو شما اصطلاحا برق دزدی داشته باشد باعث استفاده شارژ باتری میگردد.
  4. ضعیف بودن اتصالات بدنه دینام
  5. سولفاته کردن قطب های باتری

پیشنهاد ما به شما

باتری کی اچ پاور کوتاه 7 آمپر

1,150,000 تومان1,150,000 تومانثبت سفارش، نصب فوری و رایگان

حذف نشانگر باتری ماشین در محصولات سپاهان باتری و صبا باتری

دربرخی محصولات سپاهان باتری مانند اوربیتال ، سوزوکی و … اقدام به حذف این وسیله نموده اند و دلیل بر این است که این وسیله نمی تواند اطلاعاتی مفید و جامع به مالک خودرو بدهد و امکان نتیجه گیری غلط را برای کاربران به همرا بیاورد که البته شرکت صبا باتری هم جدیدا اقدام به این عمل نموده است البته همانوطور که قبلا گفته شده دلایل متفاوتی برای سیاه یا سفید کردن این نشانگر وجود دارد و کاربر نتواند به درستی عیب را تشخیص دهد اما میتواند اگاهی و هشدار اولیه به مالک خودرو بدهد و باعث شود هر جه سریعتر نسبت به رفع نقص خودرو اقدام نماید از همین جهت وجود نشانگر باتری ماشین به مراتب بهتر از نبودن آن است.

سخن نهایی :

همان طور که قبلا گفته شد وجود این نشانگر به شما این اجازه را میدهد که تا حدی از میزان سالمی دینام و عملکرد شارژ آن آگاه شوید و اگر نشانگر به رنگ سفید بود سریعا به یک تکنسین مراجعه کنید در صورت مشکلاتی چون برق دزدی و غیره باید بررسی و رفع آن بپردازید البته شما همواره و در هرلحظه خواهید توانست از مشاوره رایگان کارشناسان فنی حافظ باتری استفاده نمائید علاوه بر آن شما با خرید باتری حافظ باتری علاوه بر ارسال فوری و نصب در محل از تست برق دینام خودرو با دستگاه دیجیتال بصورت رایگان هم انحام خواهد گرفت.

سوالات متداول : 

خدمات امداد حافظ باتری چیست ؟

پس از آنکه از فروشگاه حافظ باتری محصول خود را انتخاب کردید بلافلاصله اقدامات ذیل صورت میگیرد :

  1. بررسی مسائل فنی و مشاوره رایگان و انتخاب باتری مناسب خودرو
  2. اعلام به نزدیکترین تکسنین و اعزام به محل شما
  3. تست و تعویض باتری رایگان در تهران
  4. تست برق دینام خودرو رایگان

امداد باتری حافظ از باتری ایرانی یا باتری کره ای استفاده میکند ؟

فروشگاه باتری شبانه روزی حافظ باتری برای انتخاب مطئمن و راحت کاربر انواع باتری ماشین ایرانی شامل ؛ صبا باتری ،سپاهان باتری ، وایا باتری، برنا باتری، پاسارگاد صنعت و … بعلاوه باتری کره ای شامل پلاتینیوم ، دلکور و غیره را فراهم نموده که توصیه حافظ باتری به شما استفاده از باتری ایرانی با تاریخ تولید روز میباشد زیرا با توجه به ممنوعیت ورود باتری های کره ای و ماندگاری طولانی تر در انبار از عمر مفید انها کاسته میشود.

ایا محصولات امداد حافظ باتری با گارانتی میباشد ؟

تمام محصولات امداد حافظ باتری با گارانتی معتبر کارخانه سازنده میباشد و قابل استعلام اصالت میباشد. که مدت زمان گارانتی باتری با توجه به برند متفاوت است.

عمر مفید باتری ماشین چقدر است ؟

عمر باتری با توجه به نوع آن و کیفیت در جنس بدنه و ساختار فنی از 2 تا 4 سال متفاوت است اما با توجه به استاندارد های موجود در ساخت به طور معمول 2 سال یا معادل 45000 کیلومتر میباشد.

چگونه امپر باتری فابریک ماشین را تشخیص بدهیم ؟

در ابتدا شما میتوانید با مشاهده باتری خودرو عددی را ببینید که بعد از آن علامت اختصاری (AH)  که همان امپر است حک شده است البته گاهی اوقات مالکان خودرو اقدام به تعویض باتری با امپر های مختلف میکنند که در اینجا شما میتوانید با انتخاب نوع خودرو در حافظ باتری از اطلاعات باتری فابریک خودرو اگاه شوید.

آیا انتخاب باتری با امپر بالاتر برای ماشین مضر است ؟

انتخاب باتری با امپر بیشتر برای خودرو مضر نیست اما توصیه حافظ باتری به شما این است که زمانی از باتری با امپر بالاتر استفاده نمایید که برای خودرو شما از لوازم صوتی و تصویری ، هد لایت ، زنون و غیره نصب گردیده است.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش